John Terry wil aandeel Chelsea kopen: "Ik wil geschiedenis beschermen"

Clublegende John Terry is samen met een groep Chelsea-supporters bezig om een deel van de club in handen te krijgen. De oud-verdediger wil met het True Blues Consortium ervoor zorgen de 'de geschiedenis en het erfgoed van Chelsea' beschermd blijven. Er heerst chaos bij Chelsea sinds de Russische eigenaar Roman Abramovich onder druk kwam te staan door de oorlog in Oekraïne en zijn vermeende banden met Vladimir Putin.
Terry laat via Twitter weten waar hij mee bezig is. Chelsea is 22 jaar lang zo’n belangrijk deel van mijn leven geweest” “Ik wil dat de geschiedenis en het erfgoed van de club worden beschermd terwijl we een nieuw tijdperk ingaan met gelijkgestemde mensen die dezelfde langetermijnvisie hebben om de beste voetbalclub ter wereld op te bouwen. Ik heb het True Blues Consortium ontmoet en gesproken. Ik weet dat ze het begrijpen", aldus de verdediger die bijna 500 wedstrijden voor Chelsea speelde.
Fans zouden zich voor een bedrag vanaf honderd pond, bijna 120 euro, kunnen aansluiten bij het initiatief. Ook voormalig Chelsea-speelster Claire Rafferty, ondernemers en fans hebben zich aangesloten bij de groep, die tien procent van de aandelen wil bemachtigen. Abramovich wilde Chelsea verkopen na de Russische inval in Oekraïne. De verkoop van de club wordt moeilijk omdat Abramovich door de Britse overheid op een sanctielijst is gezet. Daardoor zijn zijn bezittingen en tegoeden in het Verenigd Koninkrijk bevroren.
De overheid deed dat om te voorkomen dat Abramovich het geld dat hij aan de verkoop zou verdienen in de oorlogskas van Putin zou storten. Daardoor heeft Chelsea te maken met verschillende beperkingen. Ze spelen vanaf nu alle Europese thuiswedstrijden achter gesloten deuren, zien geen cent van de premie voor het bereiken van de Champions League en ze mogen geen losse tickets verkopen voor nationale clubwedstrijden in Engeland.
Drie potentiële kopers hebben zich gemeld om de club over te nemen van Abramovich. Dat zijn de Amerikaanse familie Ricketts, die eigenaar is van honkbalclub Chicago Cubs, de Britse projectontwikkelaar Nick Candy en het koppel Martin Broughton en Sebastian Coe, de voorzitter van de internationale atletiekfederatie World Athletics.


Paris Saint-Germain wint voor 50 (!) keer je inzet!
Wat doen de sterren van Paris Saint-Germain woensdagavond tegen Montpellier? Na een moeizaam gelijkspel afgelopen weekend zijn drie punten hard nodig. Als nieuwe speler bij BetCity krijg jij nu 50 keer je inzet voor een overwinning van PSG! Schrijf je hier in en claim de Odds Boost!
Sneijder geeft advies: "Hij moet met zijn vuist op tafel slaan"
Hazard onterecht bekritiseerd? "Veel meer werklust dan zijn broer"
"Geloof niet in een breed complot tegen Feyenoord vanuit Zeist"
"Jorrel Hato, Silvano Vos, Kian Fitz-Jim, hup, gooi ze er maar in"
PSV weigerde gigantisch bod van Paris Saint-Germain op Bakayoko
Louis van Gaal of Henk ten Cate naar Ajax? "Is een prima match"
Slot krijgt stevige kritiek: "Dan ben je wel een jankerd hoor"
Elfrink onthult: "Nog een transfer waar hard aan wordt gewerkt"
Sander Schimmelpenninck geeft tips: "Dan moet je hem ontslaan"
"Het is schandalig wat er natuurlijk gebeurd is met die Brobbey"
Derksen geeft advies: "Ajax, PSV en AZ zitten echt te slapen"
Streuer over transferplannen: "Dat kost vijf à zes miljoen euro"
Wiegman naar Ajax? "Perfecte vervanger van Alfred Schreuder"
'Sofyan Amrabat staat op slotdag transferwindow voor toptransfer'
Hugo Borst: "Sluit niet uit dat hij troost zocht bij een paddo"
Wormuth begint arbitragezaak: "Juridisch verschil van inzicht"
Deal is rond: Amin Sarr voor miljoenenbedrag naar Franse topclub
'PSV ziet miljoenenbod op Belgisch international afgewezen worden'
"Hij levert geen trainingsarbeid, het eerste wat Heitinga merkt"
'Ziyech staat voor verrassende transfer naar Franse topclub'
Unnerstall lacht om actie van Bijlow: "Dan moet hij het gewoon doen"
'Paris Saint-Germain gaat bod voorbereiden op aanvaller van PSV'
Peter Bosz op shortlist om bondscoach te worden van België
Afellay beseft: "Bij menig bedrijf word je voor minder ontslagen"
Max richting PSV-uitgang: "Strik omheen en wegbrengen naar Frankfurt"
Van der Vaart roemt 'Pirlo' van FC Twente: "Ook een leuke gozer"
Perez vreest voor ontslag: "Zou kunnen dat hij géén wedstrijd wint"
Messi heeft spijt van confrontatie met Van Gaal: "Hou er niet van"
Van Hooijdonk: "Hij is gewoon de beste spits van de Eredivisie"
Borst komt met anekdote over oud-prof: "Hij bood me een joint aan"

Derksen geeft advies: "Ajax, PSV en AZ zitten echt te slapen"

Derksen: "Het was een mooie baan geweest voor Dick Advocaat"

Van der Meijde voorspelt kampioen: "Die spelen het beste voetbal"

Sneijder reageert: "Dat is niet waar, dan heb jij niet geluisterd"

Aké oogst lof na hoofdrol in topper: "Een uitzonderlijke kerel"

Derksen fileert Slot: "Dit is gulzig, geiligheid naar eerzucht"
