Kevin Diks vertelt anekdote over schoenen van Dries Mertens

Kevin Diks
Kevin Diks Foto: © Pro Shots

FC Kopenhagen verraste dit seizoen vriend en vijand door te overwinteren in de Champions League. Speler Kevin Diks sprak hierover met Voetbal International.

De Deense topclub lootte een zware poule met onder andere Bayern München, Galatasaray en Manchester United. In de volgende ronde treffen ze Manchester City. Toch ziet Diks de overwintering niet per se als een verrassing: “In alle duels konden we goed meekomen met Bayern, United en Galatasaray en we waren in fases zelfs de bovenliggende partij. Ik denk dat niemand graag tegen ons speelt. We zijn niet bij voorbaat kansloos tegen Manchester City. Het zal niet zo zijn dat we al voor de wedstrijd gaan strijden om het shirt van Haaland of een van de andere sterren van City.”

In de groepsfase is er overigens wel veel met shirtjes en andere kledingstukken geruild, vertelt Diks: “Van de groepsfase heb ik wel een aantal souvenirs: de shirts van Christian Eriksen en Dries Mertens, die ik al ken van zijn tijd bij AGOVV. Dries heeft een keer mijn schoenen geleend voor een bedrijventoernooi bij AGOVV, waaraan hij meedeed. Ik zat toen in de jeugd bij AGOVV. Later ben ik Dries, als speler van Napoli, weer tegengekomen in Italië en hij kon zich die schoenenwissel nog goed herinneren. We hebben elkaar sindsdien meerdere keren gezien en gesproken. Zo ook na onze duels met Galatasaray”, aldus de rechtsback.

Lees meer:
0 reacties