Steijn: "Lange neus kwam toen ik dat bij FC Twente had verdiend"

Sem Steijn is niet meer weg te denken uit de basiself van FC Twente. De aanvallende middenvelder heeft hard moeten knokken in zijn loopbaan en in de jeugd werd regelmatig gedacht dat hij het niet zou schoppen tot prof.
"Mijn laatste seizoen bij ADO maakte ik mijn debuut in het eerste, vanaf dat moment mocht ik alles spelen", blikt Steijn terug in Helden Magazine. Hij bewees daarmee zijn criticasters hun ongelijk. "Maar die lange neus kwam pas toen ik mijn contract naar Twente had verdiend."
Dat gebeurde in de zomer van 2022. Steijn had toen geen duidelijk stappenplan. "Niet echt. Al wist ik heel sterk dat als Twente zou komen, ik daarvoor wilde gaan", geeft de Hagenaar aan. "Er waren meerdere clubs die zich hadden gemeld, maar ik wilde op Twente wachten. Ik was nog nooit in De Grolsch Veste geweest, maar had een heel sterk gevoel bij de club. Ik wist dat Twente een fanatieke aanhang had. En de stap van ADO naar Twente leek mij een goede."
Steijn moest wel eerst wennen bij FC Twente onder trainer Ron Jans. "Het eerste jaar was een aanpassingsjaar. Ik heb dat jaar heel veel geleerd", meent de huidige topscorer van de Eredivisie, die te horen kreeg dat hij zijn kijkgedrag in het veld moest verbeteren. "Ik heb er gesprekken over gevoerd met de trainer en ik ben er op vrije dagen ook mee aan de slag gegaan met Jeffrey de Visscher, de assistent-trainer, hoor. Maar ik wilde en zocht meer begeleiding."
Hij kwam zo in contact met Patrick Woerst. "Ik was ook altijd al in het kijkgedrag geïnteresseerd, keek met verbazing naar middenvelders als Xavi en Andrés Iniesta. Ik snapte nooit hoe het kon dat ze zoveel tijd overhielden op het veld", legt Steijn uit, die bij toeval bij Woerst terecht kwam. "Op het Jeugdjournaal zag ik een filmpje van iemand die in dat kijkgedrag gespecialiseerd was, die grote voetballers daarmee hielp. Er stond alleen geen naam bij. Ik kwam erachter dat het om Patrick Woerst ging, en benaderde hem. Hij begon met het analyseren van mijn wedstrijden om bepaalde patronen te achterhalen."
Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!
Op Tweede Paasdag staat de bekerfinale tussen AZ en Go Ahead Eagles op het programma. Zet € 10 in op de finale en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Van Wonderen verwacht ontslag: "Ik ga in elk geval genieten"
"Iedereen zegt: geen Ajax-voetbal, maar kijk waar ze vandaan komen"
Zoon Beenhakker verklapt: "Goed dat onze vader dat niet wist"
Derksen haalt keihard uit: "Dat heeft Feyenoord hem aangedaan"
Ihattaren haalt uit: "Er is geen vuur meer, het zijn ja-knikkers"
Voormalig toptalent Feyenoord (25) stopt per direct met voetballen
Oud-doelman Oranje reageert op MAFS-Femke: "Dat is niet waar"
Frenkie de Jong opgelucht na zege: "De laatste keer was met Ajax"
Derksen en Driessen kritisch: "Hij is echt minder geworden"
'Overmars troeft Ajax af in strijd om handtekening toptalent'
Oud-Feyenoorder biecht diefstallen op: "De ruit brak geluidloos"
'Transfer Robben naar Feyenoord ging mis': "Gaat niet gebeuren"
'Afscheid Leo Beenhakker nabij Kuip, fans zijn van harte welkom'
Van Polen wijst naar Feyenoord: "Er zitten echt varkens tussen"
Marco van Basten: "Hij vroeg of ik naar Feyenoord wilde komen"
BREAKING | KNVB maakt opvolger bondscoach Andries Jonker bekend
Ulrich van Gobbel biecht op: "Had geen doel meer in mijn leven"
Kuip presenteert jaarrapport: "Een beetje een goed nieuws show"
Perez doet een schokkende onthulling over Jan Joost van Gangelen
Andries Noppert reageert: "Ik stap niet met zo'n gevoel de bus in"
Brian Brobbey compleet afgemaakt bij ESPN: "Het wordt gênant"
De Mos voorspelt megatransfers Eredivisie: "Dat wordt 70 miljoen"
Jan Joost van Gangelen stopt per direct: "Heb er veel last van"
'PSV wil verlengen; Luuk de Jong schuift keuze voor zich uit'
Ajax-talenten kozen voor Feyenoord: "Te gortige salariseisen"
'Persoonlijk drama' voor Miedema: "Kan krap worden richting EK"
'Feyenoord denkt aan sensationele terugkeer Sebastian Szymanski'
Droevig nieuws: oud-toptrainer Leo Beenhakker (82) overleden
Kevin de Bruyne optie voor Ajax? "Hij kan daar de koning worden"
Rick Karsdorp verdient in één klap zo'n 140.000 euro door verkoop

Derksen haalt keihard uit: "Dat heeft Feyenoord hem aangedaan"

Frenkie de Jong opgelucht na zege: "De laatste keer was met Ajax"

'Transfer Robben naar Feyenoord ging mis': "Gaat niet gebeuren"

De Mos voorspelt megatransfers Eredivisie: "Dat wordt 70 miljoen"

MAFS-deelneemster heeft kinderen met oud-speler Nederlands elftal

PSV'ers krijgen er van langs: "Niemand rijp voor de Europese top"
