Van der Vaart haalt uit: "Hij draait echt als een cruiseschip"
Rafael van der Vaart heeft stevige kritiek geuit op Feyenoord-verdediger Thomas Beelen naar aanleiding van de 1-0 van RKC Waalwijk tegen Feyenoord. Beelen maakte volgens Van der Vaart een slechte indruk bij de openingstreffer, zo merkt hij op bij Studio Voetbal. Feyenoord slaagde er uiteindelijk in om met moeite een 2-3 overwinning te boeken.
Tijdens de wedstrijd op zaterdagavond kwam Feyenoord al in de twaalfde minuut op achterstand door een doelpunt van Oskar Zawada. Bij die treffer zag Beelen er niet overtuigend uit, wat hem op kritiek van Van der Vaart kwam te staan. "Ik vind Beelen gewoon niet zo heel goed," liet Van der Vaart weten bij Studio Voetbal van de NOS. "Hij heeft het wel een paar keer goed gedaan. Maar ik vind dit echt... Hij draait als een Queen Mary, dat hele grote cruiseschip," zo ziet Van der Vaart in.
Ook doelman Timon Wellenreuther moest het ontgelden. Van der Vaart vond zijn uitkomen bij de 1-0 niet overtuigend. "Dat was ook niet heel slim," analyseerde hij. "De bal gaat naar de zijkant. Dan kun je beter blijven staan."
Ondanks de vroege achterstand wist Feyenoord de wedstrijd uiteindelijk in zijn voordeel te beslissen, maar de kritiek op het verdedigende optreden blijft na de analyse van Van der Vaart niet onopgemerkt.