Van Marwijk: "Ik twijfel of de trainer nog voldoende grip heeft"

Bert van Marwijk
Bert van Marwijk Foto: © Pro Shots

Bert van Marwijk geniet met volle teugen van het WK in Qatar. De voormalig profvoetballer, die in het verleden nog bondscoach van het Nederlands elftal was, kijkt woensdag onder andere naar de wedstrijden van onze Zuider- en Oosterburen. Hij heeft echter geen hoge pet op van 'De Rode Duivels' tijdens het toernooi.

"België heeft geen kans. Die hebben ze gehad en niet gepakt", vertelt hij op de website van Voetbal International. "Ze hebben de laatste toernooien de beste generatie uit de geschiedenis van het Belgische voetbal gehad en er te weinig uit gehaald. Er wordt nu te lang vastgehouden aan de gearriveerde spelers. Verfrissing is echt belangrijk. Duitsland is wel weer kanshebber. Zij hebben veel spelers die het verschil kunnen maken en hun teamgeest is altijd goed."

Van Marwijk ziet ook Brazilië en Argentinie als favorieten. "Ze hebben zoveel kwaliteit, kunnen bijna twee gelijkwaardige elftallen opstellen. En wat ik bij deze landen mooi vind, is dat er echt wat gebeurt als al die goede spelers bij elkaar komen", legt hij uit. "Die worden snel een heel hecht team, zijn ook heel nationalistisch. Bij de Fransen heb ik dat gevoel dit keer niet, er is te veel gedoe, ik twijfel of de trainer nog voldoende grip heeft. Luis Enrique heeft dat wel, die behoort met Spanje wel tot de kanshebbers", besluit Van Marwijk.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
3/12
Feyenoord
12:15
PSV
zo
3/12
NEC
14:30
Ajax
zo
3/12
Go Ahead Eagles
14:30
FC Twente
zo
3/12
FC Utrecht
16:45
AZ
do
7/12
PSV
18:45
SC Heerenveen
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV 13 43 39
2 Feyenoord 13 29 32
3 AZ 12 23 29
4 FC Twente 13 11 27
5 Go Ahead Eagles 13 7 22
6 SC Heerenveen 14 -3 19
7 Sparta Rotterdam 13 0 18
Bekijk de hele stand