"Willem van Hanegem zei: Dan had ik je naar Feyenoord gehaald"

Willem van Hanegem
Willem van Hanegem Foto: © BSR Agency

John de Bever kennen we tegenwoordig allemaal als zanger. Toch was hij in het verleden ook een begenadigd voetballer. In de zaal werd hij verkozen tot beste zaalvoetballer van de wereld en hij speelde ook nog voor FC Dordrecht.

De Bever zag niet aankomen dat hij de beste van de wereld zou worden, zo zegt hij tegen De Telegraaf. "Ze belden naar het hotel of ik naar de sporthal wilde komen om de trofee in ontvangst te nemen. Ik zei: ’Hou je moeder voor de gek’. In Brazilië moest toch Manoel Tobias uit Porto Alegre de beste speler worden? Dat was me toch een fenomeen! Maar het was natuurlijk wel prachtig. De beker heb ik aan Joep gegeven, een jongen met een handicap uit Oirschot. Daar kom ik elke week. Hij heeft al mijn prijzen. Ik hecht er geen waarde aan. Wat geweest is, is geweest."

Op het veld was het minder succesvol, hoewel hij bij FC Dordrecht speelde. Toch leverde De Bever zijn contract in. "Dat kostte me 30.000 gulden. Maar er zaten spelers die wilden degraderen en ik ga niet tegen mijn zin in voetballen." De Bever wilde naar Feyenoord. "Willem van Hanegem was mijn idool. Ik ging op gesprek. Hij zei: ’Als wij niet bovenaan hadden gestaan, had ik je erbij gehaald’. Dat ik me beter bij Ed en Willem Bever kon melden, zoals het verhaal gaat, heeft hij nooit tegen mij gezegd. Van Hanegem deed het op een heel leuke manier. Ik spreek hem nog regelmatig. Hij is even adviseur geweest van FC Den Bosch. In die periode dronken we elke dinsdag samen een kop koffie", besluit hij.

Lees meer:
0 reacties